Белия дом вини Европа за бавното излизане на САЩ от кризата
Колебливото поведение на Европа, липсата на категорични политики са виновни отчасти за бавното възстановяване на САЩ от дълбоката рецесия през последните години, обяви официален Вашингтон.
"Съединените щати взеха някои твърди решения за стабилизиране на нашата финансова система и за да дадем тласък на икономическото възстановяване. Европа не направи, честно казано, толкова много. И това, без съмнение възпрепятства нашия растеж, както и световния растеж", заяви говорителят на Белия дом Робърт Гибс.
Той коментира последните данни на американското правителство, които показват, че растежът на САЩ се е забавил от 3,7% през първата четвърт на годината до 2,4% през втората четвърт.
"Няма съмнение, че се сблъскахме с насрещни ветрове", посочи Гибс и разясни, че проблемите в Гърция до голяма степен са формирали “насрещния вятър".
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
България |Може ли мързелът да бъде суперсила?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 юни, Рождениците днес
На днешната дата |Учени в Япония превръщат отпадъчни нудли в хартия
Наука и Здраве |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Свят |Може ли мързелът да бъде суперсила?
Техники за успех |На днешната дата, 18 юни, Рождениците днес
На днешната дата |Испания и европейските служби конфискуваха 16 тона фалшиви екипи за Световното по футбол
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Учени в Япония превръщат отпадъчни нудли в хартия
Наука и Здраве |Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
България |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.