Г-20 не прие идеята за общ данък върху банките

Канада, Австралия и Япония не възнамеряват да принуждават своите банки да плащат заради грешките на европейските и американските финансови институции. Това стана ясно на срещата на финансовите министри от Г-20 в Южна Корея.
Така, едва поставена на масата за преговори, идеята за налагане на общ данък върху банките беше изпратена в забвение. След два дни преговори финансовите министри загърбиха окончателно идеята за въвеждане на универсален данък върху банките, който трябваше да финансира операциите по спасяването на финансовия сектор. Под натиска на Канада, Япония и развиващите се страни срещата на Г-20 реши, че въвеждането на такъв данък засяга единствено държавите, чиито правителства са въвеждали спасителни планове за банките си след началото на финансовата криза през 2008 година.
Решението дава възможност на САЩ и европейските страни да въведат свои фискални мерки, но свидетелства за различията в семейството на 20-те най-големи икономики в света.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Френският премиер в оставка: Рискът от предсрочни избори намалява
Политика |Премиерът: Наблюдаваме целенасочени въздействия върху политическата среда, целящи нестабилност
Политика |До 7500 лв. може да получи едно семейство, пострадало от наводненията
България |Нобеловата награда за химия беше присъдена за разработка на метало-органични рамкови структури
Свят |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |Цената на златото за първи път премина прага от 4 000 долара
Финанси |Времето: Жълти, оранжеви и червени кодове за валежи в Северна България
България |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.