Дания връща контрола по границата с Германия

Дания връща контрола по границата с Германия

Дания ще възобнови контрола по границата с Германия, за да пресече влизането на нелегални емигранти на нейна територия и превоза на контрабандни товари, съобщи Reuters като цитира изявление на датския външен министър Кристиян Джейсън. Той вече е уведомил за намеренията на датското правителство и германския си колега Франк-Валтер Щайнмайер.

Ограничителните мерки ще бъдат в съответствие с правилата, установени в страните от Шенгенската зона.

През 2011 г. Копенхаген въведе за няколко месеца контрол по границата си с Германия като граничните власти тогава получиха правомощията да правят огледи на автомобилите, влизащи в Дания. Мярката предизвика недоволство от страна на Брюксел. По принцип между двете страни няма гранични пунктове със служители за проверка, тъй като са в Шенгенското пространство.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Да инвестираш като най-богатите хора в света вече е по-лесно от всякога. Но колко е опасно?
Зеленски е готов да се оттегли от поста си след края на войната
На днешната дата, 26 септември. Рождениците днес
Нови материали правят водолазните костюми устойчиви на ухапвания от акули
Компания използва AI, за да превърне клиентите си в рекламни звезди (Видео)