Заловиха убиеца на сръбският премиер Зоран Джинджич

ЕС

Организаторът на покушението на сръбския премиер Зоран Джинджич през 2003 г. е бил заловен. След 7 години издирване от Интерпол, смятаният за един от най-жестоките престъпници от Земунския клан - Сретко Калинич е бил арестуван в хърватската столица Загреб, съобщи сръбското радио Б92.

Калич е бил задържан случайно, след като е бил открит ранен в загребския квартал Ракита от случаен минувач, който е съобщил на властите. Той е бил прострелян от друг престъпник - Милош Симович, също от Земунския клан. Няма опасност за живота на Калинич, съобщи директорът на загребската полиция Милорад Вельович.

В атентата срещу Зоран Джинджич, Сретко Калинич е отговарял пряко за организирането на убийството, което бе извършено от Звездан Йованович.

Зоран Джинджич беше най-големият политически противник на Слободан Милошевич, като през 2000 г. стана първият след 50 г. социалистическа хегемония премиер на Сърбия, който не идва от редиците на комунистическата партия.

На 12 март 2003 г., на излизане от сградата на правителството в центъра на Белград Джинджич бе застрелян от засада.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Излизането на ОАЕ от ОПЕК не е безпрецедентно. Може ли друга страна да последва примера им?
Ръст на приходите с тази „остаряла“ маркетингова стратегия
На днешната дата, 30 април. Рождениците днес
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Цитат на деня
Разцепление: Продължаваме промяната и Демократична България ще имат две отделни парламентарни групи
5 типа служители, които трябва да уволните възможно най-бързо
„Булгаргаз“ открива тръжна процедура за доставка на втечнен природен газ на терминал в Турция