Извънредно положение в Русия заради горските пожари

ЕС

Руският президент Дмитрий Медведев обяви днес с указ извънредно положение в седем региона на Руската федерация заради разрастващите се горски пожари, съобщи ИТАР-ТАСС.

Мярката е в сила за републиките Марий Ел и Мордова, във Владимировска, Воронежка, Московска, Нижниновгородска и Рязанска област. В Московска област продължават да бушуват 27 пожара на обща площ от 65 хектара.

Заради сухото и горещо време има опасност от възникване на нови огнища. С указa си Медведев нареди в гасенето на огнените стихии да се включат военните.

Също така временно се ограничава достъпът на граждани до определени обекти и извършването в тях на стопански дейности, за да се предотвратят нови пожари.

Все още бедствието не е засегнало нито един дом, но има нови четири жретви, с които общият брой на загиналите стана 34.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран