Индия отваря „фабрика за деца”
Индия се готви да отвори първата в света клиника, специализирана в комерсиално сурогатно майчинство. Много чужденци, които по едни или други причини не могат да имат поколение, вече са потърсили услугите на здравното заведение, съобщава BBC.
Независимо от това, че строежът на клиниката в гр. Ананд, щата Гуджарат все още не е окончателно приключил, в нея вече са регистрирани около 100 жени, готови да раждат деца за продажба.
За всяко бебе, сурогатната майка от клиниката ще получава около 8 хил. долара, което за страна като Индия е равнозначно на малко състояние. Доходите на обикновено индийско семейство не надвишават 40 долара месечно.
Така, „работно място” във „фабриката за производство на деца”, както вече мнозина наричат клиниката, основана от д-р Наяни Пател, се оказва изключително доходоносно занимание за местните жени. Много от тях изявяват желание да раждат за пари отново и отново, но ръководството на болницата има строг регламент – не наема една майка за повече от три раждания. Държавата, на свой ред, поощрява този необичаен бизнес, тъй като той привлича значителни средства в страната. От всяко новородено клиниката печели около 30 хил. долара.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.