Кристин Лагард: Световната икономика отстъпи от ръба на пропастта
Световната икономика е отстъпила от ръба на опасността, като се появяват признаци на стабилизиране в Eврозоната и САЩ, заяви управляващият директор на Международния валутен фонд Кристин Лагард в реч в китайската столица Пекин. "Световната икономика отстъпи назад от ръба на пропастта и това е причина, поради която трябва да бъдем по-оптимистични," каза тя. Лагард обаче заяви също така, че вижда и рискове, включително забавяне на нововъзникващите пазарни икономики, предава "Франс прес".
Според нея решенията на Европейската централна банка и някои европейски страни са се оказали полезни. Мерките за разширяването и подновяването на подкрепата за Гърция от МВФ и европейските държави Лагард определи като амбициозни.
Все пак тя предупреди за предстоящи рискове, както в Европа и в развиващите се пазарни икономики, които са били от решаващо значение за глобалния растеж през последните няколко години.
В допълнение растящите цени на петрола и високият публичен и частен дълг се превръщат в заплаха за глобалния икономически растеж, смята тя. И накрая, съществува риск от развитието в нововъзникващите икономики, който ще се забави в средносрочен план.
Китай трябва да продължи да преминава към растеж, провокиран от по-високо потребление и инвестиции, който е по-независим от износа, смята шефът на МВФ.
Ключови думи
|
|
Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Бивша резиденция става луксозен дом за възрастни хора
Общество |Зарязаните в Испания български ученици спали в хотел с алкохолици и наркомани
Общество | Advertorial |КЕВР решава днес за новите цени на тока
Енергетика | Advertorial |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.