Лавров отмени визитата си в Истанбул и предупреди руснаците да не отиват в Турция

ЕС

Руският външен министър Сергей Лавров отмени планирана официална визита в Турция след днешния инцидент с руския СУ-24, свален от турски изтребители, предаде РИА «Новости».

„Президентът (б.р. Путин) ясно заяви, че това не може да не засегне руско-турските отношения. В тази връзка бе взето решение да се отмени срещата, която бе планирана за утре в Истанбул между външните министри на двете държави в рамките на т.нар. пакет за стратегическо планиране”, заяви Лавров.

Той също така обяви официално, че руското Външно министерство не препоръчва на руските граждани да пътуват в Турция. „Нарастващата терористична заплаха в Турция е не по-малка от тази в Египет”, предупреди Лавров.

Часове след официалното потвърждение за сваления руски бомбардировач, руски туристически агенции започнаха да блокират резервирането на туристически посещения в Турция. „Натали турс” излезе със съобщение, че преустановява продажбите на турове в Турция, а Tez Tour призова руснаците да се въздържат от резервации за тази държава.

Вицеспикерът на Държавната Дума Николай Левичьов призова да бъдат евакуирани незабавно всички руски туристи от Турция.

Руското консулство в Истанбул бе поставено под засилена охрана след като около него се събраха десетки протестиращи, които настояват Русия да прекрати военната си операция в Сирия.

Водачът на Чеченската република Рамзан Кадиров пък заяви, че Турция „дълго ще съжалява за това, което е сторила.”

 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура