Меджик Джонсън пуска телевизия

Меджик Джонсън пуска телевизия

Легендата на НБА и "Лос Анджелис лейкърс" Ървин "Меджик" Джонсън пуска собствена телевизия. Тя ще се казва Aspire и ще стартира на 30 юни в САЩ.

Телевизията ще е насочена към афроамериканската аудитория. Идеята на проекта е да допринесе за увеличаването на заетостта на чернокожите американци в шоубизнеса. Партньор на баскетболиста ще е комуникационният гигант „Комкаст корпорейшън".

"За мен този проект е много важен. На моменти не мога да повярвам, че е истина. Това е голямо бизнес начинание за мен, за афроамериканската диаспора и нейните творци. Необходим ни е инструмент, с който да покажем положителния имидж на тази общност. Стремежът винаги е бил движещата сила в моя живот", уточни 52-годишният Джонсън.

В момента той е успешен бизнесмен, който притежава цяла империя от зали за тренировки, мрежа от ресторанти, голям благотворителен фонд и други.

Меджик не обяви колко ще струва начинанието му. За създаването на една регионална кабелна телевизия в САЩ е необходима инвестиция в размер на около 100 млн. долара. Джонсън заяви, че е привлякъл необходимите средства от частни фондове, а също така ще участва и със свой капитал. През първия етап от старта й телевизията ще се излъчва за 11 млн. потребители на „Комкаст". Баскетболната легенда се надява да увеличи аудиторията до 50 млн. души през следващите години.

Меджик Джонсън игра 13 години за „Лос Анджелис лейкърс", извеждайки отбора до пет титли в НБА. Още с дебюта си той беше избран за най-ценен играч в плейоф. През сезон 1990-91 Джонсън взриви обществото с признанието, че е заразен с ХИВ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Министерството на обраната предлага военното обучение да излезе от класните стаи
Франция потъна в още по-дълбока политическа криза. Какво предстои?
Тръмп може да се позове на закон за извънредно положение, за да изпрати армията в американски градове
Запрянов: Ще поискаме усилване на охраната на въздушното си пространство със средства на съюзниците