Мошеник почти продаде лондонския „Риц”

Мошеник почти продаде лондонския „Риц”

Безработен англичанин почти успя да продаде лондонския хотел „Риц” за 250 млн. паунда, съобщи BBC.

49-годишният Антъни Ли от графство Йоркшир, бивш шофьор на камион, успял да намери купувач на най-известния хотел в Англия и го баламосвал с обещания, докато онзи не му дал 1 милион паунда.

Ли се представил на бизнесмена Терънс Колинс за близък приятел и бизнес партньор на братята милиардери Бъркли – собственици на луксозния хотел, разположен на улица „Пикадили" в самия център на Лондон, и казал, че търсят купувач за хотела. Мошеникът поискал капаро от 1 млн. английски лири.

Налапалият въдицата Терънс Колинс потърсил финансова подкрепа от холандския бизнесмен Маркус Букхорн през декември 2006 г., като му казал, че братя Бъркли продават чрез поредник „Риц" по "неясни причини".

След като Колинс дал парите, доволният шофьор изчезнал безследно. Измаменият потърсил помощ от английските власт, които успели да открият измамника.

Четири години след случката лондонски съд го призна за виновен за получаване на материална изгода чрез измама. Присъдата ще бъде произнесена в края на юли, но съдията вече обяви, че Ли ще лежи в затвора.Той не е върнал взетия милион

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Опасност от конфликт с Китай: Индия започна мащабно строителство на военни съоръжения в Хималите
На днешната дата, 26 декември. Имен ден празнуват Давид, Йосиф, Йосифа
Мистерия: Мегаполис с 10 милиона души остана с блокирана сателитна навигация за 6 часа
Как да разберете дали другите ви слушат
Скъсана фланелка на Марадона беше продадена на търг за 179 000 долара
Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Рапърът P. Diddy обжалва присъдата си за сексуални престъпления и настоява за освобждване
Най-големите банки в САЩ са увеличили стойността си с 600 милиарда долара до края на 2025 г.