Осама бен Ладен официално заплаши Франция

Осама бен Ладен официално заплаши Франция

Терорист номер едно Осама бен Ладен лично и официално заплаши Франция. В запис, излъчен по телевизия „Ал Джазира” лидерът на „Ал Кайда” заяви, че мюсюлманите са „в правото си” да отговорят с насилие на забраната за носене на бурка на обществени места, която Франция наложи със закон тази година, цитира „Франс прес”.

„Ако Франция може да забранява на свободните жени да носят воал, не можем ли и ние да изгоним вашите мъже-нашественици, като ги обезглавяваме?!”, пита войнствено терориста.

В записа бен Ладен предупреждава Франция, че единствения начин да осигури безопасността си, е да изтегли контингента си от Афганистан.

В момента около 3750 френски войници участват в операциите в Афганистан.

„Докато убивате, и вие ще бъдете убивани. Докато вземате затворници, и вие ще бъдете взимани в плен. Както вие застрашавате нашата сигурност, така и ние ще застрашаваме вашата”, е заявил глас, разпознат като гласа на Бен Ладен, в изявление, наречено „послание до френския народ”.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Почти всички училища в Англия забраниха изполването на мобилни телефони
Уиткоф се срещна с Путин, Тръмп призова Русия да „размърда“ по отношение на прекратяването на огъня в Украйна
На днешната дата, 12 април. Лазаровден
Тръмп твърди, че се е справил отлично с когнитивен тест по време на годишения си медицински преглед
Колко би струвал произведен в САЩ iPhone?
Гренландия и митата: Датчаните бойкотират американските стоки
Генералният секретар на НАТО: Русия може да разположи ядрени оръжия в космоса
Шефът на испанския клон на Siemens и семейството му загинаха при катастрофа на хеликоптер в Ню Йорк