Путин подписа антиамерикански закон

Путин подписа антиамерикански закон

Президентът на Руската федерация Владимир Путин забрани на гражданите на САЩ да осиновяват руски деца, съобщава официалният сайт на Кремъл. Държавният глава подписа закон, подготвен като отговор на американския „Акт на Магнитски”, който забранява влизането на редица руски граждани на територията на Щатите.

Законопроектът е бил подготвен в рамките на 18 дни и внесен в Госдумата на 10 декември. За 10 дни той претърпя три четения. Забраната за осиновяване бе прокарана при второ четене.

Освен нея законът забранява на територията на Русия да работят американски нетърговски организации, занимаващи се с политика. Определени са и ограничения за работата на руските НПО, които вече няма да може да бъдат оглавявани от граждани на САЩ.

Руският закон предвижда допълнителна забрана за влизане в границите на РФ от страна на американски граждани, които са извършили нарушение на човешките права на руски граждани. Активите им на територията на РФ пък подлежат на замразяване. Списъкът на „нежеланите гости” ще бъде съставен от Министерството на външните работи на Руската федерация. Имената им обаче няма да бъдат обнародвани, уточни прессекретарят на президента Дмитрий Песков.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Топ 5 бизнес книги, изисквани за прочит от Харвардския университет
Посланието на европейските лидери към Тръмп: Подкрепата за мира означава подкрепа за Украйна
Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Умният PR не е рекламен - той е целенасочен
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
Минната общност отбеляза деня на миньора с акцент върху бъдещето на индустрията
Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите
На днешната дата, 19 август. Рождениците днес