Първокурсниците в американски университети смятат Микеланджело за компютърен вирус

Първокурсниците в американски университети смятат Микеланджело за компютърен вирус

Първокурсниците в американски университети смятат Микеланджело за компютърен вирус

Мнозинството от новопостъпили тази година във ВУЗ американци смятат, че Бетовен е куче, а Микеланджело – компютърен вирус. Това констатират университетски преподаватели в ежегодния доклад за грамотността на бъдещите студенти, цитиран от "Франс прес".

Разбираемо е да не знаят кой е Бетовен, след като са гледали едноименния филм, но какво да се каже за младите американци, които през 2014 г. ще бъдат висшисти, а мислят, че Чехословакия никога не е съществувала? Или че Джон Макенроу е лице от рекламите по телевизията, че Клинт Истууд е само режисьор, а не е играл главната роля във филма “Мръсния Хари“. Когато ги попитат коя е Фърги, те отговарят, че е звездата от хип-хоп групата "Блек айд пийс", а не херцогинята на Йорк.

Това изследване се прави всяка година от 1998 г., когато университетският професор по литература Том Макбрайд и бившият говорител на университета “Белойт“ в Уискънсин публикуват първия доклад за образователното ниво и общата култура на кандидат-студентите в САЩ.

В предишни доклади Макбрайд беше съобщил, че според американците, родени през 1980 г., папата е само един – Йоан-Павел Втори. Друг любопитен пример датира от 2006 г., когато младежите изобщо не са знаели какво е това апартейд в ЮАР. През 2007 г. са казвали, че “бананова република“ е верига магазини за облекло в САЩ.

Според доклада от 2009 г. кандидат-студентите не знаели, че между Иран и Ирак е имало война, нито умеели да връзват вратовръзка. Според студентите, които са се дипломирали тази година, Германия никога не е била разделена и в самолетите винаги е било забранено да се пуши.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ