Светът все още се тревожи ще има ли работа
Въпреки че световната икономика започна да се възстановява от рецесията, много хора все още се продължават да се тревожат за работното си място. Притесненията им достигат до нива преди рецесията, подобни на тези в навечерието на икономическата криза през 2009 г. Това сочи ново проучване на социологическата агенция „Галъп” в САЩ, цитирано от „Уолстрийт джърнъл”.
Авторите смятат, че мнението на служителите и работниците се е влошило в последните месеци, тъй като в икономически план, 2012 не бележи видимо подобрение в сравнение с 2011 г.
Естествено, тревогата за препитанието е в различни степени в различните държави. Рецесията не се е отразила много слино психологически и икономически в Сингапур, Саудитска Арабия, Кувейт, Австралия и Канада. Всяка от тези нации разполага с големи резерви от природни ресурси. Финансовите и банкови проблеми са засегнали най-много населението на САЩ и на ЕС през 2008 г.
Най-много се притесняват за работата си гърците, португалците, египтяните, хърватите и жителите на Босна, сочи изследването. Във всяка от тези страни е имало икономически колапс или гражданска война в последните години.
Основният извод на „Галъп” е, че работниците в най-големите икономики са най-пресимистични за бъдещето. Кризата е засегнала много от икономическите сектори най-вече на САЩ, Япония, Обединеното кралство, Русия, Франция и Италия. Всяка от тези държави все още не се е възстановила напълно. Няколко достигнаха дъно на финансова задлъжнялост.
Най-големи оптимисти за работното си място са жителите на Китай, Индия и Германия – три нации с ясно подчертана експортна индустрия и с усилия на правителствата да задържат работните места.
Ключови думи
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.