Стрелецът от Аурора писал до психиатър преди убийството

Стрелецът от Аурора писал до психиатър преди убийството

24-годишният Джеймс Холмс, който откри безразборна стрелба по време на кинопрожекция на „Батман” в американския град Аурора, е писал до психиатър за плановете си за убийството. Това твърдят американски медии, цитирани от BBC.

В понеделник в университета в Колорадо е бил получен пакет от него, адресиран до професор по психиатрия, който лекува пациенти в университетската болница. В него е имало дневник, в който Холмс е описал детайлно смъртоносния си план за стрелба в киното. Смята се, че пратката е пристигнала твърде късно, дни след стрелбата от миналата седмица, в която загинаха 12 американски младежи и 58 души бяха ранени.

Според телевизия NBC, самият стрелец е информирал полицията за изпратения пакт. От ФБР отказват да коментират разследването и да потвърдят тази информация.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 4 до 10 август
Разкрития: Финансистът Епстийн е продавал тайните на принц Андрю на Мосад и други шпионски централи
Германия изпрати пет изтребителя Eurofighter за дежурства в небето на Полша
Задавайте си тези въпроси всеки ден, за да бъдете по-успешни
Индия разкритикува ЕС и САЩ за търговията им с Русия, след като Тръмп заплаши Ню Делхи с по-високи мита
Регистрацията на електрическите тротинетки ще започне най-рано след Нова година
Времето: Облаци и дъжд над западните и централните части на страната
Турският курорт Анталия отчете най-високия дневен приток на чужди туристи от 5 г. насам