Турция заплаши, че ще блокира отношенията си с ЕС
Турските власти ще прекратят отношенията си с Евросъюза, ако Кипър стане негов председател през 2012 г. Това съобщи пред местни медии вицепремиерът Бешир Аталай, цитиран от „Ройтерс”.
По думите на Аталай, ако преговорите за мир не дадат резултат и южен Кипър стане председател на ЕС, между Турция и съюза ще възникне истинска криза. При така създала се ситуация ислямската република ще преустанови външните си отношения с европейските държави. Това решение е взело турското правителство.
Турция, която се стреми към членство в ЕС, наскоро окачестви като провокация плановете на Кипър да търси газови находища в Средиземно море.
През следващата година на ротационен принцип се пада на Кипър да заеме председателството на съюза. Островът е разделен на две части. 60% от територията му е под ръководството на властите в Кипърската република. Там населението е предимно гръцко. В неговата територия обаче живеят и турци, които населяват т.нар. Севернокипърската турска република – държавна единица обявена и призната единствено от Анкара.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Спорт |Получаваме седем кораба за противоминна борба от Белгия и Нидерландия
България |Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Любопитно |САЩ за първи път от 100 години пуснаха монета с некръгла форма
Свят |Съюзниците от NATO в Анкара обявиха споразумения за отбрана на стойност 50 милиарда долара
Свят |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Свят |Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Мениджмънт |Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Технологии |Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Любопитно | Advertorial |Гърция пази с плаващи бариери плажовете от медузи и опасната риба-заек
Свят |Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
България |Италия изпревари Испания и Франция и стана лидер в летните туристически дестинации в Европа
Икономика |Тръмп обяви края на примирието с Иран и определи контактите като „загуба на време“
Свят |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Свят„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
ПодкастиМарта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
ЕСКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоADVERTORIAL
Рени Пейчева от ПроКредит Банк: Лидерът, който не чака промяната, а я създава
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Коментари
Няма въведени кометари.