Убити и ранени при масова стрелба в САЩ, нападателите държат деца за заложници

Убити и ранени при масова стрелба в САЩ, нападателите държат деца за заложници

Седем души загинаха и около 30 души бяха ранени при нов случай на масова стрелба в САЩ. Маскирани и въоръжени мъже, по първоначални сведения поне двама са открили безразборна стрелба по насъбрало се множество в сикхски храм в гр. Оук Крийк, щата Уисконсин. По последна информация на USA Today сред загиналите е и един от стрелците.

По непотвърдена информация нападателите са взели деца за заложници, но не е ясно колко на брой и какви са исканията им, предаде „Франс прес”. Местни медии, предаващи от мястото на събитието съобщават, че главният свещеник в храма е успял да се заключи в едно от помещенията, откъдето поддържа телефонна връзка с пристигналите на място полицейски части и агенти на ФБР.

 Сикхизмът е осмата по разпространение религия в света като нейни последователи са около 22 млн. души. Най-разпространена е в Индия

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Топ 5 бизнес книги, изисквани за прочит от Харвардския университет
Посланието на европейските лидери към Тръмп: Подкрепата за мира означава подкрепа за Украйна
Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Умният PR не е рекламен - той е целенасочен
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
Минната общност отбеляза деня на миньора с акцент върху бъдещето на индустрията
Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите
На днешната дата, 19 август. Рождениците днес