Чилийският вулкан отново предизвика хаос по южноамериканските летища

Чилийският вулкан отново предизвика хаос по южноамериканските летища

Пепелта от чилийският вулкан Пуйеуе отново предизвика хаос по южноамериканските летища. Повечето от главните аржентински летища, където облакът с пепел е най-гъст, са отворени, но всяка авиолиния сама решава дали е безопасно да изпълнява полетите си. Американските „Континентал" и „Юнайтед ейрлайнс" вече отложиха полетите си за Буенос Айрес.

Пепелта обърка пътуването на хиляди хора и то в дните на футболното първенство на континента, предаде „Асошиейтед прес”.

Чилийският вулкан Пуйеуе изригна на 4 юли  и изхвърли във въздуха 10-километров стълб от пепел и пушек. Той продължава да бъде активен. За последно е изригвал през 1960 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Цитат на деня
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон