Ансамбълът ни по художествена гимнастика втори във временното класиране на Световното

Ансамбълът ни по художествена гимнастика заема второ място във временното класиране след първия ден на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в арена „Армеец“, съобщава БНР.

Световните ни шампионки Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Християна Тодорова, Цветелина Найденова изиграха перфектно съчетанието си с пет ленти, вдигнаха публиката на крака и получиха от съдийките оценка от 18.400 точки.

Това бе първото участие на Михаела Маевска след претърпяна преди 40 дни операция на коляното.

Състезанието е последното за българския ансамбъл пред родна публика. Момичетата ще прекратят кариерата си след Олимпийските игри в Рио де Жанейро.