Димитров започва с квалификант на US Open

Политика за бисквитки

Григор Димитров ще започне срещу квалификант петото си участие на US Open от втората част на горната половина на схемата. През миналия сезон българинът за първи път успя да прескочи откриващия си мач и стигна до осминафиналите в Ню Йорк.

Във втори кръг го очаква винаги опасният Михаил Кукушкин или Йен Хсун Лу, а в третия - защитаващият титлата си Марин Чилич, съобщава tenniskafe.com.

Хърватинът изпитва много сериозни проблеми да докаже, че трофеят му през 2014 г. не е сензация. Чилич е спечелил единствения си двубой с Григор със 7-5 7-5 през миналия сезон в Бризбейн, но ако българинът успее да детронира шампиона, най-сериозното име преди четвъртфинала е Давид Ферер, който до последно беше под въпрос заради травма. Ако го преодолее, за място на полуфиналите Димитров ще трябва да играе евентуално с Кей Нишикори.

В първата част на горната половина на схемата може да видим 45-ото издание на най-сериозното като брой мачове съперничество в тениса, сблъсъкът между Новак Джокович и Рафаел Надал. Световният №1 започва срещу Жоао Соуза и няма много сериозни препятствия до евентуалния мач с Рафа.

Надал ще започне с един от най-обещаващите младоци в тура - Борна Чорич. Звездата на хърватина изгря именно след триумф над Надал през миналия сезон в Базел. Ако преодолее Чорич, двукратният шампион на US Open вероятно на осминафинал ще трябва да се изправи и срещу Фелисиано Лопес, който го спря на Мастърса в Синсинати.

В долната половина на схемата Анди Мъри излиза срещу Ник Кирьос още в първия кръг. Шотландецът трябва да внимава и за Кевин Андерсън в тази трета четвъртина, където на четвъртфинал може да се изправи срещу Стан Вавринка. Швейцарецът потегля с Алберт Рамос, а следващите му срещи може да са с Жил Мюлер, Джак Сок и Ернест Гулбис.

Роджър Федерер тръгва с мач срещу Леонардо Майер. Преди полуфинала негов съперник може да е Томаш Бердих, който не се намира във впечатляваща форма.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев