Залезът на Франция - 0:2 срещу Мексико

Отборът на Мексико би Франция с 2:0, един от най-титулуваните отбори на Световното бе тотално надигран.

Първите 64 минути изобщо не подсказваха какви ще са последните 26. Франция и Мексико си отправиха по 1-2 удара в очертанията на вратите през първото полувреме.

И когато се очертаваше един от най-безинтересните мачове отборът на Мексико избухна. Новата звезда на "Манчестър Юнайтед" Хавиер Ернандес получи много добро извеждащо подаване и покрай вратаря на французите вкара за 1:0.

Атаките на мексиканците продължаваха, а французите изглеждаха все по-уморени. Така се стигна до 77-ата минута, когато Абидал фаулира в наказателното поле Барера. Куотемок Бланко реализира отсъдената дузпа за крайното 2:0 за Мексико.

Франция вероятно ще изкара една от най-тъжните си нощи. Любимците на страната, героите от толкова много мачове разочароваха.

Ето как изглежда класирането в група "А".