Най-после победа, Уелс - България 0:1

Така жадувана и чакана победа постигна българският начионален отбор по футбол, побеждавайки като гост Уелс с 1:0. Така националите записаха първи три точки в квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна.

През второто полувреме на стадион "Кардиф Сити" видяхме един променен български отбор, играещ с хъс, дух и самочувствие.

Голът за България отбеляза Ивелин Попов в 48. минута след перфектен пас на Благой Георгиев.

В последвалите минути до края на мача си припомнихме колко добри футболисти са Мартин Петров, Стилиян Петров и повечето от отбора, факт, който напоследък бяхме забравили.

За две седмици новият треньор Лотар Матеус очевидно успя да промени характера на този отбор и съвсем заслужено нашите спечелиха за пръв път от началото на годината.

В другия мач, игран в петък Черна гора победи като гост Швейцария с 0:1 и оглави временното класиране в нашата група с 9 точки, изпреварвайки Англия с 6 и България - с 3.

В следващите мачове на 12 октомври Англия приема Черна гора, а Уелс гостува на Швейцария. България ще почива.