Платини отново се изказа остро срещу шефа на ФИФА

Политика за бисквитки

За пореден път президентът на УЕФА Мишел Платини отправи остри думи срещу шефа на Световната футболна централа Йозеф Блатер.

По думите му,докато Блатер е начело,  организацията ще има проблем с доверието.

Французинът коментира предстоящият избор за президент на ФИФА. Той трябва да се проведе на 29 май на конгрес в Цюрих.Настоящият президент на ФИФА Сеп Блатер се кандидатира за пети мандат, а единственият му опонент за поста е принцът на Йордания Али бин Ал-Хусейн.

Платини коментира, че Блатер иска нов мандат не защото смята, че мисията му на поста е незавършена, а защото се бои от утрешния ден. Президентът на УЕФА е категоричен, че след като Блатер е 40 години във ФИФА изявления за незавършена мисия не са убедителни.

Мишел Платини добавя, че ако наистина държи на организацията, Благер трябва да мисли за нея и да даде път на други,  предаде „Фокус”. Президентът на УЕФА казва още, че докато Сеп Блатер е начело на ФИФА организацията няма как да се отърси от проблем с доверието към нея.

Мишел Пратини допълва, че Али бин Ал-Хусейн би бил прекрасен президент на ФИФА.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Историческа победа: Дара спечели Евровизия
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области