Уругвай на полуфинал след дузпи с Гана

Уругвай е на полуфинал на Световното след 40 години. Отборът победи отлично играещия състав на Гана с 4:2, след продължения и дузпи. В редовното време 1:1.

Мачът беше зрелищен, с много обрати. Резултатът щеше да е друг, ако Гиан от Гана в 120-та минута бе изпълнил по-точно отсъдената дузпа. Но вместо това той стреля в напречната греда. Така освен всичко друго осигури психологическо предимство на футболистите на Уругвай при 11-метровите удари след продълженията.

Отборът на Гана откри резултата в последната минута на първото полувреме с шут на Съли Мунтари почти от центъра на игрището.

10 минути след почивката Уругвай изравни с гол на Диего Форлан след точно изпълнен свободен удар.

В продълженията и двата отбора показаха завидна физическа подготовка и издържливост.

При дузпите Гиан и Апиа бяха точни за Гана, но пропуски записаха Адиа и капитанът Джонатан Менса. Победното попадение за Уругвай отбеляза Абреу, пращайки отбора си на плуфиналите.