Уругвай огорчи Южна Африка

Отборът на Южна Африка претърпя тежка загуба с класическото 0:3 от Уругвай във втория кръг на група „А” на Световното. Домакините, които играха силно в първия си мач срещу Мексико, вероятно очакваха по-добро развитие на събитията на терена.

Но отборът на Уругвай имаше смазващо надмощие през целия мач. В 26-та минута Диего Форлан откри резултата. През цялата първа част домакините не отправиха нито един удар към вратата на Уругвай.

Натискът на гостите продължи и през вторите 45 минути. Така се стига до може би най-драматичното положение в мача, когато в 75-тата минута след рикушет топката се озова в Луис Суарес, той финтира успешно вратаря на РЮА Кхуне. За да спаси резултата той спъна нападателя на няколко метра от голлинията. Съдията му показа червен картон и свири дузпа. При изпълнението везлият резервен вратар не успя да спаси бомбения шут на Форлан. След този гол голяма част от публиката започна да напуска стадиона, огорчена от представянето на своите любимци.

Натискът на гостите, въпреки предимството не спря и в 94-ата минута те направиха резултата класически с гол на Алваро Перейра.

Така отборът на Уругвай вече има 4 точки. РЮА, Мексико и Франция имат по една. Мексико и Франция играят в четвъртък.