Русия победи България с 1:0 след вратарска грешка

Националният отбор на България загуби от Русия с 0:1 контролата, която се игра в Петербург.

Това бе последна проверка за футболистите на Станимир Стоилов преди началото на квалификациите за Европейското първенство през 2012 г. в Полша и Украйна.

Още в 7-ата минута Русия успя да открие резултата. След центриране от свободен удар на Андрей Аршавин, Николай Михайлов не успя да улови топката и тя попадна в руския футболист Роман Широков, който отбеляза за 1:0.

До края на полувремето нашите владееха повече топката, но не успяха да стигнат до гол.

През втората част двата отбора си размениха по няколко опасни удара, но вратарите  Игор Акинфеев и Николай Михайлов се представиха на ниво.

Първата евроквалификация за националите ни е на 3-и септември срещу тима на Англия.