ФИФА спечелила над $630 млн. за три години
Спорт
Обновена 17:03ч., 04.03.2011
Чистата печалба на ФИФА за периода 2007-2010 година е 631 млн. долара, съобщава самата федерация в официално комюнике.
Според отчета, общият доход за посочения период е 4,189 млрд. долара, а разходите на федерацията - 3,558 млрд.
Добрият финансов резултат до голяма степен е обусловен от Световното по футбол, което се проведе миналата година в ЮАР, коментира президентът на ФИФА Йозеф Блатер.
Само за 2010 г., приходите на организацията, благодарение на шампионата са били около 197 млн. долара. Продажбата на права за излъчване на мачовете от Световното в Европа и Северна Америка е донесла на организацията още половин милиард долара.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Марко Рубио: Решаването на украинската криза зависи от нови, приемливи предложения
Свят |Европейската централна банка запази лихвите без промяна
Икономика |Google отново увеличава прогнозата си за капиталови разходи
Компании |Президентът назначи Павел Гайдаров за член на Комисията за противодействие на корупцията
България |Регистрациите на нови автомобили в ЕС са нараснали с 5,7% през първото полугодие, а в България - със 7,9%
Автомобили |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |25 безполезни, но много любопитни факти
Маркетинг |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.