Apple е изправена пред много брак от производството на iPhone в Индия

Политика за бисквитки

Американския технологичен гигант Apple е изправен пред множество предизвикателства в стратегията си за увеличаване на производството в индия, съобщи „Файненшъл таймс“, цитиран от Ройтерс.

Базираната в Купертино, Калифорния компания започна да мисли за пренасяне на част производството си на iPhone далеч от Китай, когато в страната действаха строги антиковид мерки, които създадоха пречки пред веригите за доставки в редица индустри. В същото време търговското и геополитическото напрежение между Пекин и Вашингтон нарасна значително, като това поставя под натиск американските компании, които оперират в Китай.

Във фабрика за корпуси за iPhone в Южна Индия, управлявана от конгломерата Tata Group, само около половината от компонентите от производствената линия са в достатъчно добро състояние, за да бъдат изпратени от доставчика на Apple - Foxconn, съобщи „Файненшъл таймс“, цитирайки запознат източник.

Този брак от 50% е далеч от целта на Apple за нулеви дефекти, съобщи изданието, като добави, че процесът на разширяване на компанията в Индия е бавен отчасти поради предизвикателствата в логистиката, тарифите и инфраструктурата.

Apple и Tata Group не са отговорили веднага на искане за коментар.

Apple заложи много на Индия, откакто започна да сглобява някои модели iPhone в страната през 2017 г. чрез Wistron Corp. и по-късно Foxconn, в съответствие с настояването на индийското правителство за местно производство.

Миналия месец министърът на търговията на Индия каза, че Apple иска Индия да представлява до 25% от производството на iPhone, като в момента страната отговоря за около 5-7%.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Испания изпраща войски в анклава Сеута, след като хиляди мигранти го щурмуваха от Мароко
Петролът поевтиня с над 2% поради ръст на доставките от Персийския залив
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
На днешната дата, 31 юли. Богородични Заговезни
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"