Sony съкращава около 900 служители от своето гейминг подразделение
 
                      Sony Interactive Entertainment обяви, че ще освободи около 900 служители в своето PlayStation подразделение, или 8% от глобалната си работна сила, превръщайки се в поредната технологична компания, обявила съкращения на персонала, предаде Си Ен Би Си.
„След внимателно обмисляне и много лидерски дискусии в продължение на няколко месеца стана ясно, че трябва да се направят промени, за да продължим да разрастваме бизнеса и да развиваме компанията“, каза президентът и главен изпълнителен директор на отдела Джим Райън в имейл до служителите, публикуван публично от компанията.
Той добави, че служителите във всички региони на компанията ще бъдат засегнати от съкращенията. Разработчикът на видеогири London studio на PlayStation ще затвори врати, като няколко други студия ще бъдат засегнати.
Японският геймърски гигант намали прогнозата си за продажбите на своята водеща конзола PlayStation 5 на 14 февруари, след като отчете по-слабо търсене. По това време Sony каза, че очаква да продаде 21 млрд. бройки от PS5 през фискалната година, завършваща на март. Предишната прогноза беше за 25 милиона конзоли.
Акциите на компанията се сринаха рязко след съобщението за намаляване на прогнозата.
Анализаторите очакват, че Sony може да пусне обновена версия на PlayStation 5 тази година, опитвайки се да повиши интереса към конзолата.
Това са поредните съкращения в технологичната индустрия. През януари Microsoft уволни около 9% от отдела си за видеоигри след придобиването на Activision Blizzard. По-рано този месец Cisco и DocuSign обявиха съкращаване на работната си сила като част от плановете за преструктуриране.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Печалбата на банките у нас нараства с близо 4 на сто на годишна база
Финанси |Орбан ще се срещне с Тръмп на 7 ноември под натиска на петролните санкции срещу Москва
Свят |Спад на годишната инфлация в еврозоната до 2,1 на сто през октомври
Икономика |Digital age: Техно пробиви и открития
Технологии |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Круизен кораб с над 200 души на борда заседна в река Дунав заради ниско ниво на водите
Общество |Коледните бонуси в Словения стават задължителни
ЕС |„Киев пост“: Освен в Румъния, САЩ ще намалят военното си присъствие и в България, Унгария и Словакия
Свят |Българите плащат двойно по-ниски сметки за ток от средното за ЕС
Енергетика |В навечерието на Хелоуин: Тиквата може да крие токсични тайни
Любопитно |Си Дзинпин призовава азиатските държави да поддържат веригите за доставки стабилни и да работят заедно в „бурните“ времена
Икономика |Цените на петрола са се насочили към трети пореден месечен спад
Енергетика |Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г.
Любопитно |ADVERTORIAL
 
						Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
 
						Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
 
						Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
 
                          
   	                      
   	                     
                          
   	                      
   	                     
                 
                			   
              	 
                         
                           
                         
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
	                       
                               
                               
                               
                               
                           
                               
                              
Коментари
Няма въведени кометари.