Получаваме близо 70 000 евро по проект за популяризиране на туризма

Министерството на туризма спечели европейско финансиране за реализацията на проект на име "Комуникационна кампания за популяризиране на дестинациите ЕДЕН в България – второ издание".
EDEN e акроним на European Destinations of ExcelleNce (най-добри европейски дестинации) и представлява инициатива, която популяризира моделите на устойчиво развитие на туризма на територията на целия Европейски съюз, съобщават от министерството. Стойността на проекта е близо 70 хил. евро, като се финансира по програма COSME* 2014 - 2020 г. на Европейската комисия и е с продължителност от 18 месеца.
България е сред страните в Европа, на които е предоставена възможност от Европейската комисия да реализира проект за популяризиране на ЕДЕН дестинациите. Държавата ни печели конкурса, заедно с Белгия, Полша, Хърватия, Унгария, Чехия, Словения, Кипър, Естония, Италия, Франция, Ирландия и Малта.
Проектът цели да надгради и доразвие проект на същата тема, реализиран в периода 2011 – 2012 г. Основната му цел е да се промотират българските ЕДЕН дестинации на национални и чуждестранни туристически пазари. Сред тези дестинации са общините Силистра, Луковит, Сандански, Кюстендил, Белоградчик, Белица, Сапарева баня, Каварна, Враца, Странджа, Белоградчик, Казанлък и Кърджали.
В хода на проекта се предвижда да бъде осъществен контакт с ключови маркетингови туристически фигури (национални и международни), които да бъдат въвлечени в него, за да съдействат за по-широкообхватно промотиране на българските ЕДЕН дестинации. Планира се заснемането на тематични видео материали за ЕДЕН дестинациите и изработване на печатни материали, пощенски картички и др.
Част от проекта ще бъде и Facebook игра, в рамките на която деца от цялата страна ще могат да участват с рисунки, а творбите на победителите ще бъдат поставени на картички и магнити, които допълнително ще популяризират дестинациите.
Сред другите дейности по проекта е използване на онлайн и уеб-базирани комуникационни и промоционални средства, сред които изработване на регулярен онлайн бюлетин, интегриране на информация за българските ЕДЕН дестинации в официалните комуникационни канали на Министерството на туризма и др. Ще бъдат проведени и две работни срещи на мрежата от български ЕДЕН дестинации. Екипът за изпълнение ще организира и проведе опознавателни пътувания за ключови маркетингови фигури, избрани посредством проекта, и ще представи инициативата на избрани чуждестранни и национални туристически изложения и борси.
Очаква се реализацията на проекта да допринесе за представянето на България като дестинация за алтернативен туризъм и да промотира възможностите ѝ да предлага нови туристически продукти, предимно в областта на екологичния, културния и спа туризма. Проектът ще допринесе и за преодоляване на териториалната и сезонна концентрация на туристическите потоци.
Основен ефект от изпълнението на проекта е постигането на трайна разпознаваемост и утвърждаване имиджа на дестинациите ЕДЕН в България като алтернативна, нетрадиционна и екологично съобразна форма на туризъм.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тръмп: Израел и "Хамас" подписаха първата фаза от предложеното от САЩ мирно споразумение за Газа
Свят |Времето: Остава облачно, а сутринта и с валежи от дъжд
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.