Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Deutsche Bank удължи договора на изпълнителния директор Сюинг до 2029 г., смени във висшия мениджмънт

Deutsche Bank AG удължи договора на главния изпълнителен директор Кристиан Сюинг за три години, до април 2029 г., съобщиха от кредитната институция. Главният финансов директор на Deutsche Bank Джеймс фон Молтке уведоми компанията, че не възнамерява да подновява договора си, който изтича през юни 2026 г. Раджа Акрам, който е бил заместник-главен финансов директор на Morgan Stanley от 2020 г., ще стане новият финансов директор на Deutsche Bank. Акрам ще се присъедини към екипа на банката на 1 октомври тази година, а от 1 януари 2026 г. и към нейният Упрвителен съвет и ще стане финансов директор след преходен период, се казва в изявлението.
Джеймс фон Молтке, който е бил финансов директор на Deutsche Bank в продължение на осем години, също беше назначен и за президент на банката през 2022 г. „Той ще продължи да работи за постигане на финансовите цели на банката за 2025 г., преди да предаде отговорностите си като главен финансов директор“, се казва в изявлението.
Смените във висшия мениджмънт на банката идват, след като Deutsche обяви през декември, че главният директор по рисковите операции Оливие Винерон ще напусне. Бившият главен директор по рисковете на Commerzbank Маркус Хромик ще замени Винерон през май.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Цитат на деня
Цитат на деня |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.