Goldman Sachs подготвя съкращения на работни места

Goldman Sachs подготвя съкращения на работни места

 Goldman Sachs Group Inc. планира още съкращения на работни места. Това съобщи  президентът на банката Джон Уолдрън по време на конференция, организирана от AllianceBernstein.

Goldman се подготвя за влошаваща се оперативна среда, тъй като дейността по сливания и придобивания и IPO спада, докато лихвените проценти се повишават. "Нивата на активност определено станаха по-сдържани. Точно това очаквахме. Сега подготвяме допълнителни целенасочени мерки по отношение на броя на нашия персонал. Ние действаме по-твърдо и се подготвяме за по-тежка работна среда“", уточни Джон  Уолдрон, цитиран от Financial Times.

Приходите на Goldman от търговия с фиксиран доход, валути и стоки (FICC) и акции може да паднат с 25% през второто тримесечие в сравнение със същия период на миналата година, каза Джон Уолдрън. През първото тримесечие на тази година бизнесът на инвестиционното банкиране като цяло е намалял с 26%.

Джон Уолдрън обясни още, че планираните съкращения на работни места ще позволят на банката да изпълни или дори да надмине целта за спестяване на заплати от 600 милиона долара, която си постави през февруари. Ден по-рано беше съобщено, че банката планира да съкрати по-малко от 250 работни места, предимно на мениджърско ниво.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Мъск подкрепи излизането на САЩ от НАТО, нарече външният министър на Полша "дребно човече"
На днешната дата, 10 март. Рождениците днес
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 10 до 16 март
Тръмп очаква добри резултати от преговорите за Украйна в Саудитска Арабия, Зеленски потвърди присъствие
Сблъсъци в Румъния, след като забраниха на Джорджеску да участва в изборите за президент
ЦИК: При промяна в общия брой действителни гласове, може и да има разместване в парламента
НАП пусна предварително попълнените данъчни декларации
Президентът на Северна Македония отзова девет посланици, включително и в България