Хакери атакуваха криптоборсата Binance 

Икономика

Криптоборсата Binance е била подложена на хакерска атака, съобщи Bloomberg, позовавайки се на свои източници.  Извършителите дори са предложили подкуп на служители на криптоборсата, за да получат достъп до данни. 

Изданието уточнява, че хакерска атака е била насочена и към платформата за обмен на дигитални валути Kraken. И двете платформи са успели да отблъснат атаките, без да изгубят клиентски данни, твърдят източниците. 

По-рано от подобна атака пострада компанията Coinbase. Reuters съобщи, че нанесените щети може да са между 180 млн. и 400 млн. долара. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Марките дъвки на Mars смесват хитова песен и мемета за новата си глобална кампания
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес
Цитат на деня
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
Бойко Борисов бе опериран спешно заради скъсан менискус