Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Хонконг увеличава данъка върху личните доходи за първи път от 2008 г.
Хонконг ще въведе двустепенна прогресивна данъчна ставка върху личните доходи за първи път от 2008 г. Това заяви финансовият секретар на Хонконг Пол Чан, докато произнасяше бюджетно обръщение пред Законодателния съвет на специалния административен регион.
"Предлагаме да се въведе двустепенен данъчен режим върху заплатите и доходите на физическите лица от момента на приемане на закона. Личните доходи на обща стойност под 5 милиона хонконгски долара (640 хиляди долара) ще бъдат обект на стандартен данък от 15%, докато част от доходите над тази сума се облагат с данък от 16%“, каза секретарят по финансите. Той добави, че нововъведенията ще засегнат само 0,6% (около 12 хиляди души) от всички данъчни жители на града. В същото време правителството ще може да получава допълнително 910 милиона хонконгски долара (116,26 милиона долара) годишно. Новата система ще бъде въведена през април 2023 г.
Заради срива на пазара на недвижими имоти в града, правителството изпълни плана за продажби на общинска собственост само с 23% от заложеното. В резултат на кризата в индустрията беше взето решение за спиране на продажбите. Предложената реформа има за цел да попълни бюджета на Хонконг на фона на икономически сътресения. Предишното увеличение на данъчната ставка беше през 2003 г. върху всички лични доходи скочиха от 15% на 16%, но тази мярка беше отменена през 2008 г.
В същото послание секретарят по финансовите въпроси на Хонконг Пол Чан заяви, че властите възнамеряват да отделят 1,095 милиарда хонконгски долара (около 140,2 милиона долара) за различни събития, за да привлекат туристи в града. Хонконгският орган за развитие на туризма ще предложи още по-разнообразни събития и промоции, за да увеличи потока от туристи към този специален административен район на Китай, каза той. „Ние ще положим всички усилия да популяризираме големи събития, да разработим тематични обиколки, да обогатим туристическите ресурси, да предоставим нови продукти и изживявания за посетителите. Ще предоставим допълнително финансиране в размер на 1,095 милиарда хонконгски долара в подкрепа на Министерството на културата на правителството на Хонконг“, каза Пол Чан.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |"Уникредит Булбанк" и Банка ДСК държат най-много от парите на държавните институции
България | Advertorial |Русия пуска свой колайдер
Свят | Advertorial |Коренна промяна на валутния пазар
Финанси | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |Samsung създаде микро карта с памет от 256 GB
Технологии |Кометата Джонсън се приближава до Земята
Вселена | Advertorial |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.