Московската борса забранява ползването на долари като обезпечение

Московската борса забранява ползването на долари като обезпечение

Московската борса забранява от следващия понеделник използването на долари като обезпечение при трансакции, предаде Ройтерс, като се позова на съобщение на борсата.

Мярката е в унисон с усилията на Русия да намали зависимостта от валутите на страни, които са й наложили санкции. В съобщение, публикувано на уебсайта на борсата, се посочва, без да се дават подробности, че новата политика ще влезе в сила на 29 август.

По-рано този месец борсата, която е най-голямата в страната, съобщи, че ще ограничи използването на долари като обезпечение до 25 на сто от дотогавашните 50 на сто.

Руските власти се опитват да ограничат както индивидуалните, така и корпоративните активи във валути, окачествени като "неприятелски" и призовават собствениците им да намерят алтернативи.

САЩ и техните съюзници наложиха досега няколко кръга санкции срещу Русия, включително и срещу най-големите банки в страната и срещу президента Владимир Путин, след като руските войски нахлуха в Украйна през февруари. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това