Шефът на Goldman Sachs получи $80 млн., за да остане още 5 години начело 

Икономика

Главният изпълнителен директор на Goldman Sachs Дейвид Соломон получи бонус от 80 млн. долара, за да остане начело на компанията още пет години, което е рязък обрат за лидера, чието оцеляване беше поставено под въпрос след неуспешния опит на фирмата да навлезе в потребителското банкиране, пише “Ройтерс”. 

Джон Уолдрон, президент и главен оперативен директор на Goldman, който е широко смятан за наследник на Соломон, също получи бонус за задържане в размер на 80 млн. долара в ограничени акции, съобщи банката в регулаторно досие в петък. 

Премиите, които е предвидено да бъдат изплатени след пет години, са опит на управителния съвет на Goldman да задържи Соломон и Уолдрон като висш ръководен екип, се казва в документацията на компанията. 

Goldman също така съобщи, че възнаграждението на Соломон за 2024 г. е нараснало с 26% до 39 млн. долара. 

Смяната на изпълнителните директори е във фокуса на вниманието на цялата Уолстрийт. От Джейми Даймън в JPMorgan Chase до Брайън Мойнихан в Bank of America, инвеститорите са фокусирани върху дългите мандати на ръководителите, които управляват най-големите американски банки. 

Последният вот на доверие към 63-годишния Соломон идва след бурен период, през който инвестиционното банкиране намаля, а потребителският бизнес на Goldman загуби пари, което предизвика критики към ръководството му и спекулации преди две години, че работата му е застрашена. 63-годишният Соломон се противопостави на съмненията, докато акциите на банката се покачваха, пазарите се възстановяваха и той намали обема на дейностите на Goldman в областта на търговията на дребно. 

Goldman Sachs надмина прогнозите на Уолстрийт и реализира най-голямата си тримесечна печалба от повече от три години 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Иран атакува Израел, докато САЩ водят преговори за край на войната
На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
Шефът на толуправленето: Системата за средна скорост намали нарушителите на пътя три пъти
Сенатът на САЩ потвърди кандидатурата на Мълин за министър на вътрешната сигурност
Агенцията за социално подпомагане публикува условията за компенсации заради скъпите горива
Лидерът Ким Чен Ун предложи създаването на полицейски сили в Северна Корея
Последен ден за подаване на заявления за гласуване в чужбина