UBS прогнозира обезценяване на американския долар през следващите месеци

Икономика

Американскиятт долар ще се обезцени през следващите месеци, тъй като премията, движена от растежа към други валути, намалява поради икономическия растеж и лихвените проценти. Това прогнозира Солита Марчели, главен инвестиционен директор на UBS Global Management в Северна и Южна Америка, съобщава Bloomberg.

Според инвеститорите Федералният резерв на САЩ е близо до върха на цикъла на затягане на паричната политика, посочва агенцията. Припомня, че доларът не успя да се укрепи много дори след повишението на доходността на US Treasuires на данните за пазара на труда, публикувани в петък.

„Тенденцията към отслабване на долара може да се забави малко в краткосрочен план поради очакванията за ново повишаване на лихвения процент от Фед през следващия месец“, цитира Bloomberg анализаторите на TD Securities, ръководени от Марк Маккормик.

„През следващите месеци все още очакваме допълнителна корекция на долара , така че би използвал всяко рали като възможност за продажба", прогнозират още анализаторите 

По-рано Лука Манучи, водещ анализатор в MPS Capital Services Banca per le Imprese SpA, също прогнозира, че доларът ще продължи да поевтинява спрямо кошница от основни световни валути. Според експерта спадът му през втората половина на тази година може да достигне 5%.

Индексът Bloomberg Dollar Spot, който измерва представянето на долара спрямо 10 други основни валути, се понижи с близо 10% от своя връх през септември миналата година.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

364 са заболелите от морбили у нас. От тях 300 са деца
Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
САЩ и Иран отново си разменят удари в Близкия изток, петролът поскъпва
Парламентът прие мерките срещу необоснованото покачване на цените