Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Извадиха сектор „Финанси” от списъка на стратегическите обекти и дейности от значение за националната сигурност
Правителството извади изключи сектор „Финанси” от Списъка на стратегическите обекти и дейности от значение за националната сигурност.
Причината за това решение е, че включените в сектор „Финанси“ стратегически дейности се осъществяват от самостоятелни правни субекти, които с оглед защитата на обществения интерес са обект на надзор и регулиране от Българската народна банка и от Комисията за финансов надзор както при първоначалното лицензиране, така и в процеса на упражняване на дейността им.
Промените са съгласувани с Държавната агенция „Национална сигурност“, с Българската народна банка и с Комисията за финансов надзор.
В сектор „Финанси” единствените определени като стратегически дейности са разплащателните, банковите и застрахователни услуги.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.