Парламентът одобри на първо четене актуализацията на бюджета

Икономика

Със 123 гласа парламентът одобри на първо четене актуализацията на държавния бюджет за 2014 г. Против бяха 42 депутати, въздържали се - 41.

В законопроекта е заложено поемане на нов държавен дълг в размер до 4,5 млрд. лв. в рамките на годината, от които до 3 млрд. лв. могат да бъдат осигурени от международните пазари.

Новият заем ще бъде използван освен за покриване на непредвидения дефицит за ликвидна подкрепа за банковата система (2,9 млрд. лв.) и за допълнителни разходи на министерствата (около 280 млн. лв.).

С гласуваната актуализация дефицитът се повишава до 3,7%. Работодатели, синдикати и опозицията в лицето на БСП се обявиха за дефицит под 3% и се мотивираха, че има резервни ресурси за това.

Коментари
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урок по предприемачество от реалния свят: Симона Косева вдъхнови ученици да приемат провала като път към успеха
Традиция на MI6: Шефовете на френските и британските шпиони се срещат на мач по ръгби в Париж
Тръмп: Иран е разгромен, иска сделка, но тя не устроива Вашингтон
Конфликтът в Близкия изток води до спад с 15-20 % на резервациите в българския туризъм
Френските плъхове влязоха в предизборната надпревара за кмет на Париж
Държавният департамент на САЩ дава до 10 млн. долара за информация за новия лидер на Иран
На днешната дата, 14 март. Световен ден на съня
Нов данъчен стимул: Бизнесът ще може да приспада 25% за изследователски разходи