Германският финансов министър поиска "данъчно ФБР"

Германският финансов министър поиска данъчно ФБР

Германският финансов министър Волфганг Шойбле настоя за засилването на борбата с укриването на данъци. Според него трябва да има управление за федерални данъчни разследвания, което да се контролира от Федералната данъчна служба, предаде "Фокус".

Шойбле подкрепя идеята за прехвърлянето на повече правомощия в борбата с данъчните измами от провинциите на федералното правителство, за да се създаде един вид германско „данъчно ФБР”.

„Федералната данъчна служба трябва да получи повече правомощия за борба с укриването на данъци от властите в провинциите”, заяви Шойбле в интервю за вестник „Зюддойче цайтунг”.

„Същината на проблема е, че в самите провинции могат да се използват различни стратегии за укриване на данъци. Проблемът не е в липсата на сътрудничество между федералното и регионалните правителства”, подчерта министърът. По думите му "данъчното ФБР" ще може да разработи ефективни локални стратегии за борба с проблема.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белият дом: САЩ обсъждат варианти за придобиване на Гренландия, включително използването на военни средства
Как Дания отказа на САЩ $100 млн. в злато за Гренландия преди 80 години?
Наградният фонд на Australian Open достигна рекордните 74,89 милиона долара
Учени откриха странен горещ обект в космоса, който не би трябвало да е там
Израел е готов да строи селище, което ще раздели Западния бряг на две
"Спаси София" иска Терзиев да обяви бедствено положение в пет района заради боклука
Министерство на финансите: Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
Доналд Туск: Дания може да разчита на солидарността на цяла Европа по отношение на Гренландия