Затвор грози Кирил Рашков заради костенурки
България
Обновена 17:45ч., 13.11.2011
До три години затвор и глоба от 2000 лева грозят Кирил Рашков заради 28 редки костенурки, които бяха открити в двора на къщата му в с. Катуница. Животните са изчезващ вид и отглеждането им в домашни условия се наказва със закон, предаде БГНЕС. В двора на Цар Киро имало два вида от животинките – шипоопашата и шипобедрена костенурка. Това са двата вида, типични за Балканския полуостров.
Костенурките са пренесени в спасителния център на сдружение „Зелени Балкани” в Стара Загора. Те се чувстват добре, заявиха служители на центъра.
Редките животни бяха намерени по време на обиските в имотите на сем. Рашкови, които започнаха на 9 ноември от страна на МВР.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |От КНСБ предлагат друго мерило за доходите на българина
България |Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |Зеленски с пакет от мерки за подпомагане на украинците през зимата
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Спадащите цени на панелите водят до глобален бум в соларната енергия - с изключение на САЩ
Енергетика |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.