Седем души са ранени от взривовете край "Петолъчката"

Седем души са ранени от взривовете край Петолъчката

Седем работници са ранени при експлозиите в складовете за разглобяване на снаряди между "Петолъчката" и село Лозенец, които се взривиха, съобщава БНТ. Двама души са в тежко състояние, единия от тях е с черепно-мозъчна травма. И двамата са транспортирани към болницата в Сливен. Военно-медицинска академия праща със самолет екип за спешна помощ, който включва токсиколог, травматолог, реаниматор и хирург.

По време на експлозията на смяна в склада са били 17 човека. Всички ранени са откарани в ямболската болница. 10-12 души са успели сами да напуснат склада при внезапното начало на взривовете в склада, който се оказа собственост на частна фирма, по данни на БТА. Четири екипа на Центъра за спешна медицинска помощ (ЦСМП) Ямбол и един екип на ЦСМП Сливен са се отзовали на мястото на инцидента в склада на частна фирма за утилизация на боеприпаси, съобщиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването.

В момента мястото е отцепено и продължават да се чуват взривове. Все още не е ясна причината за инцидента. От Областната дирекция на МВР Сливен са изпратени пътни полицаи, които да отклоняват движението от петолъчката през Стралджа. Първият сигнал за експлозията беше подаден в полицията в 14:36 ч. днес.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Тръмп след срещата със Зеленски: Постигнахме голям напредък, но остават трудни въпроси
Летищата в Москва временно прекратиха работа заради украински дронове
Над 50% от оръжията, използвани от Украйна, вече се произвеждат в страната
Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
На днешната дата, 29 декември. Рождениците днес
С колко поскъпва издаването на лични документи
Няколко типа късмет, върху които всъщност имате известен контрол