Финландия отчете рекорден брой фирмени фалити за последните 25 години

Финландия отчете рекорден брой фирмени фалити за последните 25 години

Броят на фалиралите предприятия във Финландия от ноември 2022 г. до ноември 2023 г. е 3293. Според статистическата служба на републиката това е най-високата цифра за последните 25 години. 

„Броят на заявленията за банкрут се е увеличил повече, отколкото по време на финансовата криза от 2009 г., тоест броят на банкрутите е най-високият от 25 години. Освен това през ноември броят на фалитите на месечно ниво е най-високият“, каза Томи Вейстамо, говорител на Статистическата служба на Финландия. През ноември е имало същия брой фалити, както през март 2014 г. За последен път такъв брой фалити е регистриран през октомври 1997 г. 

Най-много молби за фалит във Финландия са регистрирани в сектора на услугите - 127, в сектора на хотелиерството и ресторантьорството – 37 фалита, в селското, горското и рибното стопанство - 14, се казва в изявление на ведомството. 

Броят на фирмените фалити надхвърли лимита от 3 хиляди компании, подали молба за банкрут през 2009, 2014 и 2023 г. През 2020-2021 г. за кратък период от време властите регистрираха по-малко от 2 хиляди фалита годишно. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?
Как да превърнем големите бизнес моменти в траен импулс на марката?