МС отпусна 450 млн. лв. за компенсации на бизнеса заради скъпия ток

Икономика

450 млн. лева, отпуснати от служебното правителство на Министерството на енергетиката за "компенсация на високите цени на енергийните ресурси и горивата", вече ще са само за компенсации на бизнеса заради скъпата електроенергия. 

Това стана възможно след като на заседанието си днес кабинетът промени постановлението си от декември 2022 г.,  с което отпуска тези допълнителни 450 млн. лв.

В предходната си редакция постановлението предвиждаше средствата да се използват за „компенсация на високите цени на енергийните ресурси и горивата”.

Днешната промяна осигурява възможност отпуснатият бюджетен ресурс да се използва за допълване на средствата за компенсиране на небитовите крайни клиенти заради високата цена на електроенергията, се казва в съобщение на пресслужбата на МС. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лора Христова с бронз за България на Зимните олимпийски игри в Милано–Кортина
Най-богатите хора мигрират с невиждано в историята темпо. Къде отиват?
Как ще се определя кое домакинство е в положение на енергийна бедност?
Тактиката, която ще ви направи по-харесвани
Президентът Илияна Йотова ще връчи мандат за служебно правителство на Андрей Гюров
Времето: От мъгли и облаци в Северозападна България до слънце на морето
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Нощното светлинно шоу на олимпийския огън в Милано привлича хиляди пред Арката на мира