Антикласация сочи най-опасните градове в Европа

Антикласация сочи най-опасните градове в Европа

Личната безопасност е един от основните компоненти на качеството на живот. Всяка година Mercer, една от най-големите консултантски фирми за човешки ресурси в света, публикува доклада си Quality of Living Index, който разкрива и кои са най-безопасните градове.

Класацията е една от най-подробните по рода си и има за цел да помага на международните компании и други работодатели да осигуряват справедливо заплащане на своите служители, когато ги изпращат по работа в чужбина.

От Mercer казват, че класацията за лична безопасност е базирана на „взаимоотношенията на градовете с други държави, вътрешната им стабилност, престъпността и правоприлагането“. С други думи, не е изненада, че раздираните от война или висока престъпност заемат последните места.

Компанията разглежда 450 града по света и съставя списък с 230, които най-безопасни за служителите. Въпреки че много европейски градове оглавяват класацията за безопасност, има и такива, които са се представили изненадващо зле.

На тази база екипът на Business Insider  съставя антикласация на едни от най-опасните градове на Стария континент, в които включва 17 от тях:

17. Милано, Италия – Тази година италианската столица на модата изпадна до 63-та позиция, след като ФБР отправи предупреждение, че базиликата „Свети Петър“, миланската катедрала и „Ла Скала“ са потенциални мишени на терористични атаки.

16. Барселона, Испания – една от световните столици на джебчийството остава на 64-то място. Според британското външно министерство в Барселона се наблюдава „ръст в броя на кражбите от коли под наем“. Гостите са съветвани да не оставят покупките и ценностите си на видими места.

16. Белфаст, Северна Ирландия – ирландският град също се класира на 64-та позиция, но насилието там е ниско в сравнение с други малки и големи селища в региона. Броят на хората, живеещи в бедност, обаче е най-голям в Белфаст, което разклаща обществената стабилност и изстрелва дребните кражби в космоса.

14. Талин, Естония – нивото на насилие в живописния крепостен град е относително ниско, но градът се класира на 66-та позиция заради трафика на дрога и хора от организирани руски групи.

14. Варшава, Полша – в полската столица нивото на престъпност е сред най-ниските в страната, но тя заема 66-то място заради многобройните политически протести.

12. Париж, Франция – домът на Айфеловата кула се нарежда на 71-ва позиция заради терористичните атаки от последните 2 години. През ноември 2015, в поредица от самоубийствени атентати загинаха, 130 души, а стотици други бяха ранени.

11. Лондон, Великобритания – може би за мнозина е изненада, че британската столица влиза в класацията, при това под 72-ро място, но според Mercer “в Европа терористичните атаки и антиобществени прояви биват внимателно следени и анализирани и всяко тяхно въздействие върху качеството на живот на временно пребиваващите е отразено в класацията“.

10. Букурещ, Румъния – Нивото на насилието и организираната престъпност е доста ниско в румънската столица, но тя заема 79-та позиция заради широко разпространената корупция и дребните престъпления.

9. Загреб, Хърватия – корупцията завлича и този – а и други източноевропейски градове – назад. В случая – отново на 79-то място.

8. Рига, Латвия – освен протестите срещи имиграцията, които започват да доминират улиците, Рига се класира на 82-ра позиция заради процъфтяващата организирана престъпност и проституцията.

8. Рим, Италия – италианската столица се срива също до 82-ро място заради опасността от терористични атаки, сходни на тези в Париж от ноември.

6. Мадрид, Испания – Мадрид се класира под номер 84 заради антиобществените прояви, предизвикани от строгите икономии, които изстреляха безработицата във въздуха, особено сред младите.

5. Будапеща, Унгария – унгарската столица се свлича до 93-то място заради драматичния ръст на антиобществените прояви в резултат на бежанската криза.

4. София, България – гражданите на най-бедната страна в Европейския съюз от доста време протестират срещу орязването на помощите и пенсиите, както и срещу корупцията, твърдят авторите от изданието.

3. Атина, Гърция – след екстензивния и траен режим на строги икономии, престъпността и бедността дръпнаха Атина до 124-то място. „Скорошните политически и икономически трудности предизвикаха агресивни демонстрации в Атина и други гръцки градове“, казват от Mercer. Вълната от стотици хиляди бежанци също влошава положението в страната.

2. Белград, Сърбия – насилието е рядко срещано явление, но сръбската столица заема 131-ва позиция заради широко разпространената корупция, подкупите, кражбите и вандализма.

1. Киев, Украйна – украинската столица се нарежда на 189-то място заради продължителните антиобществени прояви и влошените взаимоотношения с Русия. Кражбите, вандализмът и протестите, в които до момента са загинали или пострадали стотици, са често срещани.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС
На днешната дата, 13 юли. Рождениците днес
Как да превърнем големите бизнес моменти в траен импулс на марката?
Рейтингова агенция Scope очаква ръст на германският дълг до 74% от БВП до 2030 г.