Германският регулатор започва разследване на Microsoft за картел

Германският регулатор започва разследване на Microsoft за картел

Федералната служба на Германия за картелите обяви във вторник, че е започнала разследване на междупазарното значение на Microsoft Corp. за конкуренцията, съобщи БНР. Регулаторът посочи, че ще проучи съществуването на "дигитална екосистема, която се простира на различни пазари", която може да постави технологичния гигант във "властова позиция", ​​правейки конкуренцията с него по-трудна.

Президентът на агенцията Андреас Мунд цитира широката гама от продукти и услуги на компанията Microsoft - от нейната операционна система, офис софтуер, облачни услуги, софтуер за видеоконференции, игри и търсачка до скорошната интеграция на изкуствен интелект.

"С оглед на това има основателни причини да се разгледа дали Microsoft има изключителна междупазарна значимост. Подобно решение би ни позволило да идентифицираме и забраним на ранен всяко антиконкурентно поведение", посочи още той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как експеримент с оптични влакна може да спаси застрашените косатки?
Учени откриха иновативна формула, която лекува анемията без да води до стомашен дискомфорт
На днешната дата, 22 октомври. Рождениците днес
Как да се сдобиете с всичко, което поискате
Лидерство и изкуството да задаваш въпроси
Христо Иванов пред президента: Носителят на третия мандат ще трябва да бъде посредник
Инвестиция отвъд числата - или когато качеството е по-важно от количеството
Застаряването на населението се задълбочава: 24% от хората у нас са над 65 години