Умна субстанция лови вредните микроорганизми и спира възпаленията

Умна субстанция лови вредните микроорганизми и спира възпаленията

Холандски учени създадоха субстанция, наречена 2QR, която спира възпалителния процес като „улавя” вредните микроорганизми и възпрепятства проникването и растежа им в тъканите.

Новата съставка помага в лечението на едно от често срещаните напоследък и упорити кожни страдания – атопичният дермат (екзема). На нейна база вече е разработен медикамент за лечение на екземи и кожни възпаления – Дексем. Освен наличието на 2QR, едно от големите му предимства е и липсата на кортикостероиди, което го прави подходящ за продължителна употреба както от възрастни, така и при деца и дори бебета.

Препаратът действа едновременно в няколко посоки:

• овладява възпалението като потиска патогенните микроорганизми (не позволява заселването им върху кожата)

• стимулира локалния имунитет на кожата (за разлика от кортикостероидите, които го потискат) и възстановява нарушената й бариерна функция

• възстановява воднолипидния баланс на кожата (нарушен при екземи)

• прави кожата по-устойчива и намалява риска от рецидив

 Лекарството значително облекчава и състоянието при псориазис.

 Новият лек е под формата на крем и пяна, като пяната съдържа допълнителна съставка (Centella asiatica), която подпомага процеса на заздравяване на нарушената кожна повърхност чрез стимулиране на колагеновия синтез.

Новата субстанция дава надежди за лечение и на други заболявания с възпалителна основа като хемороиди, фисури, акне и други.  Повече подробности за нея и медикаментът можете да прочетете на www.dexemrepair.com

 

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Борисов: Ако бях сам, бих подал оставка веднага
Мирчев: "Защо лъжеш?", Пеевски: "Не на омразата!"
Рубио: Основният спорен въпрос в преговорите са 20% от Донбас, контролирани от Киев
Финтех компанията Revolut ограничи преводи в карти, издадени от над 50 държави
Европейската прокуратура повдигна официално обвинения на бившия първи дипломат на ЕС Федерика Могерини
Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Бившият собственик на Pornhub с интерес към активите на Лукойл