Борисов за кандидат-кмета на ГЕРБ за София: Нестандартно решение е, няма да съм аз

Общество

ГЕРБ няма да обявят днес кандидата си за кмет на столицата. Това заяви пред журналисти лидерът на партията Бойко Борисов. 

"Ще ви хареса, нестандартно решение е", загатна той в кулоарите на парламента. 

На въпрос дали самият той няма да се кандидатира, Борисов отвърна: "Минало ми е времето, гледаме нагоре".

Борисов заяви още, че няма против реформата в службите, но това трябва да се случи, когато международната обстановка е по-спокойна. Лично е разговарял с Атанас Атанасов, който вчера се оттегли от председателския пост в комисията за контрол над службите, предава БНТ. 

"Аз държа много на ген. Атанасов, той знае аргументите ми, лично съм ги казал. Сега, по време на война, когато текат маса операции заедно с нашите партньори, едно преструктуриране и сливане под половин година не минава. Само докато минат печатите, канцелариите, назначенията, сградите. Ако г-н Атанасов каже днес, че е готов да оглави която и да е служба, с две ръце ще го подкрепим в парламента. Имам му пълно доверие. Да се върне в комисията за контрол над службите", призова лидерът на ГЕРБ подалият оставка Атанас Атанасов. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Закъснели, но необходими: Как данъчните облекчения за R&D ще променят българската икономика?
Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
Времето: Значителна облачност над Южна България
Откриват нова автобусна линия №95 в София