БСП реши, включва се във вота на недоверие към правителството

БСП реши, включва се във вота на недоверие към правителството

БСП, ИТН и "Възраждане" внесоха подписите в деловодството на парламента за вот на недоверие към кабинета "Денков-Габриел". Подкрепата от БСП дойде след днешното заседание на Изпълнителното бюро, а новината обяви лично лидерът на партията Корнелия Нинова.  

БСП ще подкрепи вота на недоверие към правителството и ще бъде съвносител на вота на недоверие, обяви пред журналисти лидерът на БСП Корнелия Нинова. Тя обаче уточни, че ще бъдат добавени още мотиви към искането и днес следобед вотът на недоверие ще бъде внесен в НС. 

"Проведохме си съвместното заседание на изпълнителното бюро и групата. Включваме се във вота на недоверие като съвносители. Имаме бележки по отношение на мотивите, които смятаме, че не са пълни и днес до обяд ще доработим. Даваме нашите подписи и след обяд внасяме вота на недоверие за политика: енергетика. Мисля, че има достатъчно аргументи за това. С действията си управляващото мнозинство наистина слага кръст на българската енергетика. Най-малкото, което можем да поискаме, е вот на недоверие и носене на политическа отговорност за това, което се случва", обясни Корнелия Нинова. 

По отношение на мотивите, които ще бъдат добавени, Нинова даде конкретни примери: "Ще добавим цялата картина в енергетиката, не само конкретния повод и конкретния случай с въглищните централи. Ще добавим и решението за дарението на двата ядрени реактора, решение по отношението на концесията и последствията за цените на петрола и т.н.".

Нинова призова ГЕРБ, ако критиките им са искрени, да подкрепят вота. "Те постоянно критикуват решенията на ПП-ДБ, но само лицемерно и за пред хората. Ако наистина искат страната да върви по-добре, да подкрепят вота", каза още Нинова. 

Тя направи и обръщение към тях: "Не си вършите работата добре, оставка и да си ходят".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Норвегия ще взривява собствени мостове в случай на военен конфликт
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията