Неочакван ръст на американската икономика
Икономиката на САЩ е нараснала по-бързо от очакваното през второто тримесечие на тази година. Това сочат официални данни, цитирани от BBC.
В периода от април до юни БВП бележи ръст от 1,7%. За сравнение, с предишното тримесечие ръстът е бил 1,5%, сочи Министерството на търговията на Съединените щати.
Междувременно, през миналата седмица конгресът в страната предупреди, че икономиите на държавни разходи и повишаването на данъците могат да доведат до остро икономическо забавяне през 2013 г. От министерството очакват, че въстановяването на страната от кризата "ще продължи с умерено темпо".
Нивото на безработицата в страната в момента надвишава 8%.
Състоянието на икономиката е един от основните наболели въпроси в центъра на провеждащата се кандидат-президентска кампания в САЩ. Федералният резерв запази основните лихвени нива до почти 0 в продължение на 4 години и вложи 2,3 трилиона долара в икономиката на страната.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Премиерът на Косово Албин Курти търси коалиция след изборна победа без мнозинство
Свят |Как ще се променят строителството и инвестициите в новата икономическа среда?
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Смъртта на “пластмасовия” маркетинг: защо авторството ще бъде най-ценният актив в ерата на изкуствения интелект?
Маркетинг |БФБ и Централен депозитар организират "Ден за акции" на 10 юни
Финанси |Кая Калас: ЕС ще наложи санкции срещу иранци заради ограниченията на морското корабоплаване
ЕС |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |Александър Пулев: Очаквам намаление от 15 до 30% на стоките от първа необходимост
България |Времето: Слънчево с краткотрайни валежи
България |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.